ART / Etchings etc / Etching 11709125
*
nr 1170 9125
Jörgen Boberg
(1940-2009), Danmark
Jørgen Boberg (1940-2009), Denmark. "Brev från Wien", 1978, subject: 31x35,
ETCHING, Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. "Brev från Wien", 1978, motivet: 31x35
Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 20:24:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/3 22:47:03
1
400 kr
18/3 09:11:12
2
400 kr
18/3 09:11:12
1
400 kr (Robot)
18/3 09:11:40
2
450 kr
18/3 19:42:36
1
600 kr
18/3 19:54:38
1
700 kr
19/3 20:14:05
2
700 kr
19/3 20:14:05
1
700 kr (Robot)
19/3 20:14:21
2
800 kr
19/3 20:15:59
1
1.000 kr
19/3 20:16:28
2
1.100 kr
19/3 20:17:25
2
1.200 kr
19/3 20:19:11
1
1.300 kr
19/3 20:19:41
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Jörgen Boberg
Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.
Read more about Jörgen Boberg
*
Jörgen Boberg
Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
Read more about Jörgen Boberg
nr 1170 9125
Jörgen Boberg
(1940-2009), Danmark
Jørgen Boberg (1940-2009), Denmark. "Brev från Wien", 1978, subject: 31x35,
ETCHING, Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. "Brev från Wien", 1978, motivet: 31x35
Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/3 22:47:03 | 1 | 400 kr |
18/3 09:11:12 | 2 | 400 kr |
18/3 09:11:12 | 1 | 400 kr (Robot) |
18/3 09:11:40 | 2 | 450 kr |
18/3 19:42:36 | 1 | 600 kr |
18/3 19:54:38 | 1 | 700 kr |
19/3 20:14:05 | 2 | 700 kr |
19/3 20:14:05 | 1 | 700 kr (Robot) |
19/3 20:14:21 | 2 | 800 kr |
19/3 20:15:59 | 1 | 1.000 kr |
19/3 20:16:28 | 2 | 1.100 kr |
19/3 20:17:25 | 2 | 1.200 kr |
19/3 20:19:11 | 1 | 1.300 kr |
19/3 20:19:41 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Jörgen Boberg
Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.Read more about Jörgen Boberg